HABER AKIŞI

Daha Hızlı ve Etkili İngilizce Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Konuşarak öğrenmek son dönemlerde İngilizce öğrenme yöntemleri arasında daha çok tercih edilmektedir. Öğrencinin sıkılmadan İngilizce öğrenebilmesi de bu yöntem ile mümkündür.

Bu haber - 'de eklendi ve 150 views kez görüntülendi.

İngilizce belli başlı kuralları olan bir dildir. Bazı sözcükler ek almazken bazı sözcükler alır, bazı sözcükler birinci ikinci hallerinde tamamen değişik şekillerde yazılır. Kısacası İngilizce öğrenmeye karar verirseniz zamanınız dolu dolu ve eğlenceli geçer. İngilizceye karşı her zaman ön yargı ile yaklaşırız. Sebebi de okul dönemlerinde ilginizin olmaması ve dayatma zorunda eğitim ile öğretilmeye çalışılmasıdır. Dayatma eğitim ise ezberci eğitimin bir diğer ismidir. Ezber yapılarak öğrenilen İngilizce dili sadece İngilizce dersini geçebilmeniz için geçerli not almaktan başka bir şey değildir. Konuşarak, karşılıklı sohbetler ederek, İngilizce fıkralar okuyup anlayarak öğrenilen İngilizce hafızalarda daha kolay yer eder. Zamanla da profesyonel olma yolunda hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İngilizce günler günlük hayatımızın her noktasında karşılayacağımız bir konudur. Sabah işyerinde takviminize bakarken günlerin İngilizce olduğunu görebilir, alarmınızın çaldığında günün İngilizce yazdığını görebilirsiniz. Ezber yapmak yerine sürekli göre göre gözünüz günlere aşina olur. İngilizce de böylesine bir dildir. Sürekli pratik yaparak ya da hayatınızda yer vererek öğreneceğiniz İngilizce kavramlar vardır. Bunlar öncelikle cümlenin kuruluşunda dikkat edilmesi gereken özne yüklem nesne belirteç yer ve zaman kavramlarıdır. Cümle kurarken bu standart hep aynıdır; değişmez. Cümleler daha kesin ve nettir. Kelimelerin sonuna ek gelmez. Sadece fiil ek alır ya da almaz. Genellikle cümlede yüklem fiil olur. Bu da Türkçe konuşan bir kişinin İngilizceyi Türkçeye uyarlama yaparken zorlanmasına neden olur. İngilizce öğrenirken Türkçeyi ya da anadilinizi kesinlikle bir kenara bırakmalısınız. Sade ve yalın bir şekilde İngilizce öğrenmeye adapte olup mantığını anlamaya çalışmalısınız.

İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra öğreneceğiniz kurumun önemi bir noktadan sonra önemlidir. Öğretme metodları nasıldır ya da öğrenciler üzerindeki başarı oranı nedir bu İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra araştıracağınız konuların başında gelir. İngilizceyi ezber yaparak öğrenirseniz başarı oranınız neredeyse sıfırdır. Ezber zamanla unutulacağı için hiç İngilizce öğrenmemiş gibi olursunuz. İngilizce öğrenme metodları arasında tüm eğitim kurumlarının uzakta bıraktığı yöntem ezberdir. Tamamen mantığını anlayarak ve konuşmaya çalışarak öğretmek her zaman daha kalıcıdır. İngilizce öğrenme sorunlarınıza ekonomik çözümler ararken yanlış eğitim sistemine adapte olmanız başarı sürenizin kısa olmasına neden olacaktır. Konuşarak öğrenmek son dönemlerde İngilizce öğrenme yöntemleri arasında daha çok tercih edilmektedir. Öğrencinin sıkılmadan İngilizce öğrenebilmesi de bu yöntem ile mümkündür. Dersler daha zevkli geçeceği için öğrenci daha kolay adapte olabilir. İngilizceyi sadece öğrenciler değil farklı iş gruplarından da tercih eden çalışanlarda vardır. İş icabı gerekli olan İngilizceyi hızlı ve pratik bir şekilde öğrenmek isterseniz eğer; bu şekilde konuşmaya dayalı eğitim sistemini tercih etmelisiniz. Karşınıza çıkan her sözcük ya da cümleyi not edip anlamaya çalışın. Yanınızda İngilizce Türkçe sözlük bulundurarak merakınızı kısa sürede giderin. İngilizce merak edilmediği sürece öğrenilmez. İlgi duymanız ve başarmak için de çaba göstermeniz gerekmektedir.

Kendi çabanız ile sözcükleri öğrenmeniz hafızanızda kalması açısından da faydalıdır. Örneğin sokakta giderken İngilizce içerikli bir cümle gördünüz bunu hemen çevirmeye çalışmalısınız. Çevirdiğiniz zaman o sözcük tekrar karşınıza geldiğinde çevirmeye ihtiyaç duymadan hafızanızda Türkçe karşılığı canlanacaktır. Kolaylıkla öğrenebileceğiniz sözcükleri ezberlemeye ihtiyaç duymazsınız. Cümle içinde kullanarak ya da roman okurken çevirerek hafızanızda daha kolay yer edebilir. İngilizce öğrenirken bilmediğiniz bir sözcüğünü öğrenmek oldukça sevindirici bir olaydır. Türkçe olarak bildiğiniz her sözcüğün İngilizce karşılığını biliyor olmanız da kendinize olan güvenin daha da artmasına neden olacaktır. Temeli ne kadar iyi tutarsanız öğrenmeniz de bir o kadar kolay olacaktır. Sıfırdan İngilizce öğrenmek ise yapacağınız ilk adım olmalıdır. Daha öncesinde İngilizce temelinizin olması bocalamanıza neden olacağı için sıfırdan İngilizce öğrenmenin başarısı daha yüksektir. Başta öğrenirken zorlanmanız çok normaldir. Anadiliniz haricinde daha farklı bir dil öğrenmek ciddi anlamda zordur. Bunu daha eğlenceli hale getirip öğrenirseniz zorluk kesinlikle kalmaz. İngilizce günümüzde özellikle iş sektörünün en acil ihtiyaçlarındandır. Birçok şirket hizmet veya ürün alışlarında yurtdışı ile iletişim halindedir. Bu yüzden de bir şirkette en basitinden yönetici asistanı olarak görev de yapsanız mutlaka İngilizcenizin anlaşılabilir ve konuşabilir seviyede olması gerekir. Telefon konuşmalarını yönlendirme ya da notlar alabilmeniz iki şirket arasında iletişimi dengelemeniz için önemlidir. Kısacası günümüz teknolojisinde İngilizce bilmemek şahsi olarak da büyük bir eksikliktir. İyi bir veli olabilmeniz ve çocuğunuza İngilizce konusunda yardımcı olabilmeniz çocuğunuzun başarısını arttıracaktır. Kendi çapınızda öğrenmenizin mümkün olmadığı bu dil için profesyonel alanda hizmet veren eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.